Frankfurters at Plodine
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Plodine was €2.39 (€2.39/kg). Lowest price we found across all chains: €2.25 (€2.25/kg) at Trgovina Krk.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€2.39
€2.39/kg
at Plodine
Products
- HRENOVKE PIL/PUR 1000 G GUSTI B4334 AIA€2.39 · €2.39/kg
- HRENOVKE PIL/PUR 500 G GUSTI B4333 AIA€1.29 · €2.58/kg
- GURMANIKA HRENOVKE 500 G VINDIJA€1.34 · €2.68/kg
- GURMANIKA HRENOVKE 1000 G VINDIJA€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKA PILECA STANDARD 1000 G CEKIN (12005)€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKA PURECA 1000 G VINDON VINDIJA€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE PAVO 1000 G AIA€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE WUDY KLASIK 1000 G AIA€2.69 · €2.69/kg
- PILECA HRENOVKA EXTRA 1000 G PERUTNINA€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE 924 G PERUTNINA€2.75 · €2.98/kg
Other chains
- Trgovina Krk€2.25 · €2.25/kg
- Konzum€2.29 · €2.29/kg
- Studenac€2.39 · €2.39/kg
- Eurospin€2.59 · €2.59/kg
- Lidl€2.59 · €2.59/kg
- Stridon€2.59 · €2.59/kg
- Ribola€1.07 · €2.68/kg
- Tommy€1.07 · €2.68/kg
- KTC€1.34 · €2.68/kg
- Gavranović€2.69 · €2.69/kg
- Kaufland€2.69 · €2.69/kg
- NTL€2.69 · €2.69/kg
- Spar€2.69 · €2.69/kg
- Stanic€2.69 · €2.69/kg
- Boso€2.18 · €7.27/kg
How we compare
Compared: frankfurters, 300 g to 1 kg.
Plodine stores whose price lists we read: 155.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.