Frankfurters at Tommy
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Tommy was €1.07 (€2.68/kg). Lowest price we found across all chains: €2.25 (€2.25/kg) at Trgovina Krk.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€1.07
€2.68/kg
at Tommy
Products
- HRENOVKE PIL. EXTRA 400 g PERU€1.07 · €2.68/kg
- HRENOVKE KLASIK 500 g WUDY€1.34 · €2.68/kg
- HRENOVKE PIL.500 g GURMANIKA€1.34 · €2.68/kg
- HRENOVKE FRANKFURT 1000 g PAVO€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE KLASIK 1000 g WUDY€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE PIL. 1000 g EXTRA€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE PIL.1 kg GURMANIKA€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE PIL.CLASSIC 1 kg VIN€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKA PILEĆA 300 g T!€1.29 · €4.30/kg
- HRENOVKE WUDY 300 g€1.39 · €4.63/kg
Other chains
- Trgovina Krk€2.25 · €2.25/kg
- Konzum€2.29 · €2.29/kg
- Plodine€2.39 · €2.39/kg
- Studenac€2.39 · €2.39/kg
- Eurospin€2.59 · €2.59/kg
- Lidl€2.59 · €2.59/kg
- Stridon€2.59 · €2.59/kg
- Ribola€1.07 · €2.68/kg
- KTC€1.34 · €2.68/kg
- Gavranović€2.69 · €2.69/kg
- Kaufland€2.69 · €2.69/kg
- NTL€2.69 · €2.69/kg
- Spar€2.69 · €2.69/kg
- Stanic€2.69 · €2.69/kg
- Boso€2.18 · €7.27/kg
How we compare
Compared: frankfurters, 300 g to 1 kg.
Tommy stores whose price lists we read: 87.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.