Frankfurters at Konzum
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Konzum was €2.29 (€2.29/kg). Lowest price we found across all chains: €2.25 (€2.25/kg) at Trgovina Krk.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€2.29
€2.29/kg
at Konzum
Products
- HRENOVKE WUDY KLASIK 1000g AIA€2.29 · €2.29/kg
- HRENOVKE K PLUS 1000 g€2.59 · €2.59/kg
- GURMANIKA HRENOVKE 1000g€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE PILEĆE STAND 1kg VINDIJA€2.69 · €2.69/kg
- FRANKFURTER HRENOVKE XXL 360 g€1.39 · €3.86/kg
- HRENOVKE WUDY KLASIK 300 g€1.39 · €4.63/kg
- PILEĆA EXTRA HRENOVKA 300 g€1.59 · €5.30/kg
- HRENOVKA EXTRA COCTAIL 340 g€1.99 · €5.85/kg
- HRENOVKE PIL BEZ OV 300g CEKIN VIND€1.99 · €6.63/kg
- HRENOVKE COCKTAIL WUDY 350 g€2.39 · €6.83/kg
Other chains
- Trgovina Krk€2.25 · €2.25/kg
- Plodine€2.39 · €2.39/kg
- Studenac€2.39 · €2.39/kg
- Eurospin€2.59 · €2.59/kg
- Lidl€2.59 · €2.59/kg
- Stridon€2.59 · €2.59/kg
- Ribola€1.07 · €2.68/kg
- Tommy€1.07 · €2.68/kg
- KTC€1.34 · €2.68/kg
- Gavranović€2.69 · €2.69/kg
- Kaufland€2.69 · €2.69/kg
- NTL€2.69 · €2.69/kg
- Spar€2.69 · €2.69/kg
- Stanic€2.69 · €2.69/kg
- Boso€2.18 · €7.27/kg
How we compare
Compared: frankfurters, 300 g to 1 kg.
Konzum stores whose price lists we read: 183.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.