Frankfurters at NTL
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at NTL was €2.69 (€2.69/kg). Lowest price we found across all chains: €2.25 (€2.25/kg) at Trgovina Krk.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€2.69
€2.69/kg
at NTL
Products
- HRENOVKA EXTRA PILEĆA 1000 g PERUTNINA€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE PILEĆE 1000 g TOJETO€2.69 · €2.69/kg
- HRENOVKE PILEĆE 300g TOJETO€1.29 · €4.30/kg
- HRENOVKA PILEĆA (bez ovitka) 300g EXTRA PERUTNINA€1.59 · €5.30/kg
- HRENOVKA PILEĆA COCTAIL 340g EXTRA PERUTNINA€1.99 · €5.85/kg
- HRENOVKA PIL.BEZ OVITKA 300 g VINDIJA€2.05 · €6.83/kg
- HRENOVKE GURMANIKA 1000 g VINDIJA€7.56 · €7.56/kg
Other chains
- Trgovina Krk€2.25 · €2.25/kg
- Konzum€2.29 · €2.29/kg
- Plodine€2.39 · €2.39/kg
- Studenac€2.39 · €2.39/kg
- Eurospin€2.59 · €2.59/kg
- Lidl€2.59 · €2.59/kg
- Stridon€2.59 · €2.59/kg
- Ribola€1.07 · €2.68/kg
- Tommy€1.07 · €2.68/kg
- KTC€1.34 · €2.68/kg
- Gavranović€2.69 · €2.69/kg
- Kaufland€2.69 · €2.69/kg
- Spar€2.69 · €2.69/kg
- Stanic€2.69 · €2.69/kg
- Boso€2.18 · €7.27/kg
How we compare
Compared: frankfurters, 300 g to 1 kg.
NTL stores whose price lists we read: 334.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.