Frankfurters at Studenac
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Studenac was €2.39 (€2.39/kg). Lowest price we found across all chains: €2.25 (€2.25/kg) at Trgovina Krk.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€2.39
€2.39/kg
at Studenac
Products
- HRENOVKA FRANKF. PAVO 1 kg€2.39 · €2.39/kg
- HRENOVKE PIL. EXTRA PERUTNINA 400 g€1.07 · €2.68/kg
- HRENOVKE WUDY KLASIK 500 g€1.34 · €2.68/kg
- HRENOVKE PILEĆE EXTRA 1000 g€2.69 · €2.69/kg
- PUREĆE HRENOVKE 1KG VINDON€2.92 · €2.92/kg
- HRENOVKE WUDY KLASIK 300 g€1.39 · €4.63/kg
- PILEĆA EXTRA HRENOVKA 300g€1.59 · €5.30/kg
- HRENOVKE PIL.POLI COCTAIL 330g PERUTNINA€1.79 · €5.42/kg
- HRENOVKE POLI PERUTNINA 330 g€2.39 · €7.24/kg
- PILEĆA HRENOVKA SA S IROM 300g€2.35 · €7.83/kg
Other chains
- Trgovina Krk€2.25 · €2.25/kg
- Konzum€2.29 · €2.29/kg
- Plodine€2.39 · €2.39/kg
- Eurospin€2.59 · €2.59/kg
- Lidl€2.59 · €2.59/kg
- Stridon€2.59 · €2.59/kg
- Ribola€1.07 · €2.68/kg
- Tommy€1.07 · €2.68/kg
- KTC€1.34 · €2.68/kg
- Gavranović€2.69 · €2.69/kg
- Kaufland€2.69 · €2.69/kg
- NTL€2.69 · €2.69/kg
- Spar€2.69 · €2.69/kg
- Stanic€2.69 · €2.69/kg
- Boso€2.18 · €7.27/kg
How we compare
Compared: frankfurters, 300 g to 1 kg.
Studenac stores whose price lists we read: 20.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.