Chocolate at Studenac
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Studenac was €0.99 (€11.00/kg). Lowest price we found across all chains: €0.59 (€5.90/kg) at Kaufland.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€0.99
€11.00/kg
at Studenac
Products
- ČOK. MILKA TENDER WINTER 90 g€0.99 · €11.00/kg
- ČOK. KANDI MLIJEČNA 80 g€0.95 · €11.88/kg
- ČOK. SWEET CO MLIJEČNA 100 g€1.19 · €11.90/kg
- ČOK. DORINA MLIJEČNA80 g€1.03 · €12.88/kg
- ČOK. MILKA ALPINE MILKA 80 g€1.03 · €12.88/kg
- ČOK. MILKA TRIPLE CHOC 90 g€1.40 · €15.56/kg
- ČOK. SEKA & BRACO MLIJEKO 85 g€1.49 · €17.53/kg
- ČOK. KANDI MILKY PLUS 90 g€1.69 · €18.78/kg
- ČOK. MILKA SWEET WINTER 100 g€1.89 · €18.90/kg
- ČOK. DORINA NAPOL. COCOA MILK 100 g€1.99 · €19.90/kg
Other chains
- Kaufland€0.59 · €5.90/kg
- Lidl€0.95 · €9.50/kg
- Spar€0.99 · €9.90/kg
- Boso€0.99 · €11.00/kg
- Tommy€0.99 · €11.00/kg
- Trgovina Krk€1.03 · €11.44/kg
- Stridon€0.93 · €11.63/kg
- Konzum€0.99 · €12.38/kg
- Plodine€0.99 · €12.38/kg
- Gavranović€1.03 · €12.88/kg
- KTC€1.03 · €12.88/kg
- NTL€1.03 · €12.88/kg
- Ribola€1.03 · €12.88/kg
- Stanic€1.03 · €12.88/kg
How we compare
Compared: milk chocolate, 80 to 100 g.
Studenac stores whose price lists we read: 20.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.