Chocolate at NTL
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at NTL was €1.03 (€12.88/kg). Lowest price we found across all chains: €0.59 (€5.90/kg) at Kaufland.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€1.03
€12.88/kg
at NTL
Products
- ČOKO.ALP.MLIJEKO 80 g MILKA€1.03 · €12.88/kg
- ČOKOLADA MLIJEČNA 80 G KANDIT€1.03 · €12.88/kg
- ČOKOLADA MLIJEČNA 80 g DORINA KRAŠ€1.03 · €12.88/kg
- ČOKOLADA ALPINE 90 g MILKA€1.16 · €12.89/kg
- ČOKOLADA MLIJEČNA 90g ALPINELLA€1.16 · €12.89/kg
- ČOKOLADA MLIJEČNA 32% KAKAA 100 g TERRAVITA€1.29 · €12.90/kg
- ČOKOLADA TENDER WINTER 90 g MILKA€1.99 · €22.11/kg
- ČOKOLADA MLIJEČNA S MJEHURIĆIMA 80 g ROSHEN€2.29 · €28.63/kg
- ČOKOLADA LUFLEE ALPSKO MLIJEKO 90 g MILKA€2.69 · €29.89/kg
- ČOKO.MLIJ. ŠTAP.87,5 g MILKA€2.69 · €30.74/kg
Other chains
- Kaufland€0.59 · €5.90/kg
- Lidl€0.95 · €9.50/kg
- Spar€0.99 · €9.90/kg
- Boso€0.99 · €11.00/kg
- Studenac€0.99 · €11.00/kg
- Tommy€0.99 · €11.00/kg
- Trgovina Krk€1.03 · €11.44/kg
- Stridon€0.93 · €11.63/kg
- Konzum€0.99 · €12.38/kg
- Plodine€0.99 · €12.38/kg
- Gavranović€1.03 · €12.88/kg
- KTC€1.03 · €12.88/kg
- Ribola€1.03 · €12.88/kg
- Stanic€1.03 · €12.88/kg
How we compare
Compared: milk chocolate, 80 to 100 g.
NTL stores whose price lists we read: 342.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.