Chocolate at KTC
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at KTC was €1.03 (€12.88/kg). Lowest price we found across all chains: €0.59 (€5.90/kg) at Kaufland.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€1.03
€12.88/kg
at KTC
Products
- DORINA MLIJEČNA ČOKOLADA 80g KRAŠ€1.03 · €12.88/kg
- KANDIT MLIJEČNA ČOKOLADA 80g€1.03 · €12.88/kg
- MILKA ML.ČOK.S ALPSKIM MLIJEKOM 80g€1.03 · €12.88/kg
- ČOKOLADA SEKA I BRACO 100g MLIJEKO€1.59 · €15.90/kg
- KANDIT ČOK. MILKY PLUS 90g€1.59 · €17.67/kg
- ČOKOLADA ROCHER PREMIUM MILK 90g€2.59 · €28.78/kg
- PLOČICE MLIJEČ.ČOK. X4 100g€3.59 · €35.90/kg
Other chains
- Kaufland€0.59 · €5.90/kg
- Lidl€0.95 · €9.50/kg
- Spar€0.99 · €9.90/kg
- Boso€0.99 · €11.00/kg
- Studenac€0.99 · €11.00/kg
- Tommy€0.99 · €11.00/kg
- Trgovina Krk€1.03 · €11.44/kg
- Stridon€0.93 · €11.63/kg
- Konzum€0.99 · €12.38/kg
- Plodine€0.99 · €12.38/kg
- Gavranović€1.03 · €12.88/kg
- NTL€1.03 · €12.88/kg
- Ribola€1.03 · €12.88/kg
- Stanic€1.03 · €12.88/kg
How we compare
Compared: milk chocolate, 80 to 100 g.
KTC stores whose price lists we read: 30.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.