Chocolate at Plodine
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Plodine was €0.99 (€12.38/kg). Lowest price we found across all chains: €0.59 (€5.90/kg) at Kaufland.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€0.99
€12.38/kg
at Plodine
Products
- COKOLADA MLIJECNA 80 G KANDIT€0.99 · €12.38/kg
- COKOLADA MLIJEKO 80 G DORINA€0.99 · €12.38/kg
- COKOLADA MILKA S ALPSKIM MLIJEKOM 80 G MILKA€1.03 · €12.88/kg
- COKOLADA MLIJECNA JIMMY 80 G€1.03 · €12.88/kg
- COKOLADA MLIJECNA 100 G ALPIA€1.29 · €12.90/kg
- COKOLADA MLIJECNA 100 G NEXT€1.29 · €12.90/kg
- COKOLADA MILKY PLUS 90 G KANDIT€1.39 · €15.44/kg
- COKOLADA JAG/JOG 100 G MILKA€2.05 · €20.50/kg
- COKOLADA BUBLY MILK 90 G MILKA€1.99 · €22.11/kg
- COKOLADA BISCOFF 90 G MILKA€2.05 · €22.78/kg
Other chains
- Kaufland€0.59 · €5.90/kg
- Lidl€0.95 · €9.50/kg
- Spar€0.99 · €9.90/kg
- Boso€0.99 · €11.00/kg
- Studenac€0.99 · €11.00/kg
- Tommy€0.99 · €11.00/kg
- Trgovina Krk€1.03 · €11.44/kg
- Stridon€0.93 · €11.63/kg
- Konzum€0.99 · €12.38/kg
- Gavranović€1.03 · €12.88/kg
- KTC€1.03 · €12.88/kg
- NTL€1.03 · €12.88/kg
- Ribola€1.03 · €12.88/kg
- Stanic€1.03 · €12.88/kg
How we compare
Compared: milk chocolate, 80 to 100 g.
Plodine stores whose price lists we read: 155.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.