Coca Cola Regular
€1.01
€3.06/l · in 14 chains
at Gavranović
Average
€1.17 14 chains
Highest
€1.45 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Gavranović €1.01€3.06/l
- KTC €1.08€3.27/l
- Stridon €1.09€3.30/l
- Metro €1.10€3.33/l
- Kaufland €1.15€3.48/l
- Konzum €1.15€3.48/l
- Lidl €1.15€3.48/l
- Plodine €1.15€3.48/l
- Ribola €1.15€3.48/l
- Spar €1.15€3.48/l
- Tommy €1.15€3.48/l
- Studenacpromotion €1.22€3.70/l
- NTL €1.35€4.09/l
- Trgovina Krk €1.45€4.39/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05449000214911. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Gavranović
-
€1.01
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- KTC
-
€1.08
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Stridon
-
€1.09 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Metro
-
€1.10 (+10%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Kaufland
-
€1.15 (+6%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.15 (+6%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Lidl
-
€1.15 (+6%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Plodine
-
€1.15
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.15 (+6%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€1.15 (+6%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.15 (+6%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Studenac
-
€1.22; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1611, 3 Oct 2026 (Jelsa 354, JELSA)
- NTL
-
€1.35
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€1.45
Source: Trgovina Krk price list, store 111047, 3 Oct 2026 (Set. sv. Bernardina 6C, KRK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Coca-Cola Regular, 1,5llowest at Lidl €1.49€0.99/l
- COCA COLA COCA COLA 12 X 0,15 Llowest at Stridon €0.55€3.67/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK COCA COLA 1,5L PET COCA COLAlowest at Lidl €1.49€0.99/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK SPRITE 2L PET COCA COLA BEVERAGESlowest at Lidl promotion €2.15€1.07/l
- SPRITE GAZ PIĆE SPRITE 1L PETlowest at Metro €1.55€1.55/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK SPRITE 0,5L PET COCA COLA BEVERAGESlowest at Metro €1.10€2.20/l