Coca-Cola Regular, 1,5l
€1.49
€0.99/l · in 14 chains
at Lidl
Average
€1.98 14 chains
Highest
€2.45 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidl €1.49€0.99/l
- NTL €1.65€1.10/l
- KTC €1.95€1.30/l
- Kaufland €1.95€1.30/l
- Konzum €1.95€1.30/l
- Plodine €1.95€1.30/l
- Ribola €1.95€1.30/l
- Spar €1.95€1.30/l
- Tommy €1.95€1.30/l
- Trgocentar €1.96€1.31/l
- Studenac €2.05€1.37/l
- Stridon €2.15€1.43/l
- Gavranović €2.35€1.57/l
- Trgovina Krk €2.45€1.63/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05449000000439. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€1.49
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- NTL
-
€1.65
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- KTC
-
€1.95
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€1.95 (+4%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.95 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€1.95
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.95 (+4%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€1.95 (+4%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.95 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgocentar
-
€1.96 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Studenac
-
€2.05
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Stridon
-
€2.15 (+3%)
Source: Stridon price list, store Prod.24, 3 Oct 2026 (Ulica slobode 3, Ivanić Grad)
- Gavranović
-
€2.35
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- Trgovina Krk
-
€2.45
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Coca-Cola Regular, 1,5llowest at Lidl €1.49€0.99/l
- COCA COLA COCA COLA 12 X 0,15 Llowest at Stridon €0.55€3.67/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK COCA COLA 0,33 LIMENKAlowest at Gavranović €1.01€3.06/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK SPRITE 2L PET COCA COLA BEVERAGESlowest at Lidl promotion €2.15€1.07/l
- SPRITE GAZ PIĆE SPRITE 1L PETlowest at Metro €1.55€1.55/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK SPRITE 0,5L PET COCA COLA BEVERAGESlowest at Metro €1.10€2.20/l