Šampinjoni 250g
€1.29
€5.16/kg · in 7 chains
at Lidl
Average
€1.48 7 chains
Highest
€1.89 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidl €1.29€5.16/kg
- Ribola €1.29€5.16/kg
- Trgocentar €1.45€5.80/kg
- KTC €1.49€5.96/kg
- NTL €1.49€5.96/kg
- Vrutak €1.49€5.96/kg
- Trgovina Krk €1.89€7.56/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859889614139. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€1.29 (+8%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Ribola
-
€1.29 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€1.45 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
- KTC
-
€1.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- NTL
-
€1.49
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Vrutak
-
€1.49 (+16%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgovina Krk
-
€1.89
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Šampinjoni Šampinjon pakiran 500 glowest at Kaufland €1.99€3.98/kg
- Šampinjoni Šampinjon pakiran 250 glowest at Kaufland €1.29€5.16/kg
- GIANA ŠAMPINJO.R.200gGIANAlowest at Jadranka €0.89€4.45/kg
- Šampinjoni rezani Šampinjon rezani 200 glowest at Kaufland €1.29€6.45/kg
- Šampinjoni smeđi 250glowest at Lidl €1.39€5.56/kg
- SAMPINJONI 250 G NAREZANIlowest at Plodine €1.39€5.56/kg