JAMNICA 0,25 l
€0.46
€1.84/l · in 5 chains
at Ribola
Average
€0.62 5 chains
Highest
€0.69 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €0.46€1.84/l
- Stridon €0.61€2.44/l
- Studenac €0.65€2.60/l
- Djelo Vodice €0.69€2.76/l
- Tommy €0.69€2.76/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888152038. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€0.46 (+0%)
Source: Ribola price list, store 006, 3 Oct 2026 (Kralja Kresimira 1 Kastel Kambelovac)
- Stridon
-
€0.61 (-6%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Studenac
-
€0.65
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Djelo Vodice
-
€0.69 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Tommy
-
€0.69 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10108, 3 Oct 2026 (BUŠIĆEVA 8, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- JAMNICA PLUS D.O.O. VODA GAZ.JAMNICA LIM-KIW 0,5L PETlowest at Studenac promotion €0.90€1.80/l
- JAMNICA VODA JAMNI 1 l MIN.GAZ.STAKLOlowest at Boso €0.86€0.86/l
- JAMNICA VODA JAMNI 1.5 l MINER.GAZ. PVlowest at Boso €1.10€0.73/l
- JAMNICA PLUS D.O.O. LIKER KRUŠKOVAC 25% 1L JAMNIlowest at Trgovina Krk €10.22€10.22/l
- JAMNICA PLUS D.O.O. GAZIRANO PIĆE NARANČADA 0,5 L PET JAMNICAlowest at Lidl €1.19€2.38/l
- JAMNICA PLUS D.O.O. VODA GAZIRANA MINERALNA SENSATION 1,5 L LIMETA KIWANOlowest at Plodine promotion €1.39€0.93/l