Peršin korijen 250g
Lowest today
€1.09
€4.36/kg · in 2 chains
at Lidl
Average
€1.29 2 chains
Highest
€1.49 at Eurospin
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidlpromotion €1.09€4.36/kg
- Eurospin €1.49€5.96/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 9 days we hold: €1.09 (3 Oct)
€1.09
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03858893060062. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€1.09; promotion started before our records (-12%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Eurospin
-
€1.49 (+0%)
Source: Eurospin price list, store 310002, 3 Oct 2026 (I Štefanovecki zavoj 12, Zagreb)
Other sizes
- NO BRAND PERŠIN KORIJEN LIST 250glowest at Eurospin €1.49€5.96/kg
- ZORELA PERŠIN KORIJEN LIST 250 glowest at Trgocentar €1.44€5.76/kg
- SJEME PERSIN KORIJENASlowest at Plodine €0.69
- # Peršin korijen 500glowest at Kaufland €2.49€4.98/kg
- 500G PERŠIN KORIJENlowest at Metro €2.57€5.14/kg
- BOSO VOĆE PERŠIN KORIJE LIST 250 g II KLlowest at Boso €1.89€7.56/kg