1KG KLARA KRUŠNE MRVICE
Lowest today
€52.88
€3.53/kg · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €52.88€3.53/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €52.88 (2 Oct)
€52.88
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03856016952607. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€52.88 (-1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KLARA MRVICE KRUŠNE 500g KLARAlowest at Trgocentar €1.49€2.98/kg
- KLARA MRVICE KRUŠNE 1000g KLARAlowest at Stanic €3.19€3.19/kg
- KLARA MRVICE KRUŠNE 250g KLARAlowest at NTL €0.99€3.96/kg
- KLARA d.d.-ZAGREBAČKE PEKARNE MRVICE KRUŠNE 600g XXL KLARAlowest at Trgovina Krk €1.79€2.98/kg
- AM. BRAŠNENI PROIZVODI KLARA KRUŠNE MRVICE 5 kglowest at Metro €9.55€1.91/kg
- ULTRA MRVICE KRUŠNE 240 g ULTRAlowest at Vrutak €0.67€2.79/kg