KRUŠNE MRVICE 5 kg
Lowest today
€9.55
€1.91/kg · in 2 chains
at Metro
Average
€10.77 2 chains
Highest
€11.99 at Stanic
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €9.55€1.91/kg
- Stanic €11.99€2.40/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €9.55 (2 Oct)
€9.55
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03858881322561. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€9.55 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Stanic
-
€11.99 (+0%)
Source: Stanic price list, store 133, 3 Oct 2026 (VELETRŽNICA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PEKAR D.O.O. KRUŠN MRVIC 500 g PEKARlowest at Boso €1.90€3.80/kg
- It`s Us It`s Us krušne mrvice bez glutena 300glowest at Kaufland €4.49€14.97/kg
- MLINAR KONZERVIRANO KRUSNE MRVICE 500 G MLINARlowest at Kaufland €1.09€2.18/kg
- SAMLIP 10KG SAMLIP KRUŠNE MRVIC PANKOlowest at Metro €57.38€5.74/kg
- KLARA MRVICE KRUŠNE 500g KLARAlowest at Trgocentar €1.49€2.98/kg
- ULTRA MRVICE KRUŠNE 240 g ULTRAlowest at Vrutak €0.67€2.79/kg