Eurocrem blok 50g
€0.49
€9.80/kg · in 6 chains
at Stridon
Average
€0.73 6 chains
Highest
€0.89 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €0.49€9.80/kg
- Kaufland €0.59€11.80/kg
- KTC €0.65€13.00/kg
- Gavranović €0.89€17.80/kg
- NTL €0.89€17.80/kg
- Vrutak €0.89€17.80/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08601900502032. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€0.49 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Kaufland
-
€0.59 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 4330, 3 Oct 2026 (Miljenka Buljana 5 Sinj)
- KTC
-
€0.65
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Gavranović
-
€0.89
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- NTL
-
€0.89
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
- Vrutak
-
€0.89 (+13%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- VELETABAK D.O.O. EUROCREAM BLOK 80 glowest at Stridon €0.65€8.12/kg
- EUROCREM EUROCREM BLOK 90 g (20)lowest at Stridon €0.30€3.33/kg
- VELETABAK d.o.o EUROCREM BLOK MILKY 4x20glowest at KTC €1.10€13.75/kg
- SWISSLION EUROCREM BLOK 80g 4xlowest at Ribola €1.06€13.25/kg
- EUROCREM BLOK 20 Glowest at Stridon €0.16€8.00/kg
- EUROCREM EUROKREM BLOK 45 g (66)lowest at Stridon €0.16€3.56/kg