Friskies pseća hrana piletina-mrkva
€1.79
€5.26/kg · in 8 chains
at Tommy
Average
€2.35 8 chains
Highest
€2.89 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €1.79 is below the 30-day low (€2.59). See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Aug to 3 Oct
By chain
- Tommypromotion €1.79€5.26/kg
- Lidl €1.79€5.26/kg
- Spar €1.99€5.85/kg
- KTC €2.59€7.62/kg
- Kaufland €2.59€7.62/kg
- Konzum €2.59€7.62/kg
- Plodine €2.59€7.62/kg
- Trgovina Krk €2.89€8.50/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08445290752048. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Tommy
-
€1.79; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€2.59 on 30 Sep) (-31%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Lidl
-
€1.79
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Spar
-
€1.99 (-23%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- KTC
-
€2.59
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€2.59 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€2.59 (+30%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€2.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Trgovina Krk
-
€2.89
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NESTLE PURINA FRISKIES ADULT PSI PILETINA/MRKVA 85 Glowest at NTL €0.59€6.94/kg
- ALCA ZAGREB D.O.O HRANA ZA PSE MP JUNIOR PILETINA I MRKVA 85 g FRISKIESlowest at NTL €0.59€6.94/kg
- FRISKIES PAS 100 g P & M ADULTlowest at Tommy promotion €0.49€4.90/kg
- NESTLE PURINA HRANA ZA PSE 100 G PIL/MR JUNIOR FRISKIESlowest at Tommy promotion €0.49€4.90/kg
- FRISKIES FRISKIES MP JUNIOR PILE GRAŠ 4X85 glowest at Lidl €1.79€5.26/kg