MEDENJACI 250g ČOK.SRCA LAMBERTZ
€1.69
€6.76/kg · in 6 chains
at Djelo Vodice
Average
€2.32 6 chains
Highest
€2.69 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €1.69€6.76/kg
- Vrutak €2.19€8.76/kg
- Plodine €2.29€9.16/kg
- Trgocentar €2.49€9.96/kg
- Gavranović €2.59€10.36/kg
- NTL €2.69€10.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05900658756203. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€1.69 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Vrutak
-
€2.19
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Plodine
-
€2.29
Source: Plodine price list, store 038, 3 Oct 2026 (ZAGREBACKA 3, KUTINA)
- Trgocentar
-
€2.49 (+63%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Gavranović
-
€2.59
Source: Gavranović price list, store 376, 3 Oct 2026 (Kumrovecka 105 DONJA, PUSCA)
- NTL
-
€2.69
Source: NTL price list, store 32074, 3 Oct 2026 (Vladimira Nazora BB, MALI BUKOVEC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ULTRA MED.SRC.TAM.ČO.400 g ULTRAlowest at Trgocentar promotion €2.19€5.47/kg
- ULTRA MEDENJ.TAM.ČOK.500 g ULTRAlowest at Djelo Vodice €3.49€6.98/kg
- ULTRA MED.SRC.MLI.ČO.400 g ULTRAlowest at Trgocentar promotion €2.19€5.47/kg
- LAMBERTZ MEDENJACI GLAZIRANI 190 g LAMBERTZlowest at Tommy €1.29€6.79/kg
- NARODNI TRGOVAČKI LANAC d.o.o. MEDENJACI S ČOKOLADOM 180g LAMBERTZlowest at NTL €1.49€8.28/kg