Beefeater gin 40% 0,7 l
€16.99
€24.27/l · in 13 chains
at Spar
Average
€21.38 13 chains
Highest
€27.02 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Sparpromotion €16.99€24.27/l
- Jadranka €20.49€29.27/l
- KTC €20.49€29.27/l
- Kaufland €20.49€29.27/l
- Plodine €20.49€29.27/l
- Ribola €20.49€29.27/l
- Tommy €20.49€29.27/l
- Konzum €20.59€29.41/l
- Metro €21.53€30.76/l
- Studenac €21.99€31.41/l
- NTL €23.09€32.99/l
- Trgocentar €23.76€33.94/l
- Trgovina Krk €27.02€38.60/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05000329002193. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€16.99; promotion started before our records (-15%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Jadranka
-
€20.49 (+3%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€20.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€20.49 (+2%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€20.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€20.49 (+2%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€20.49 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€20.59 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Metro
-
€21.53 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Studenac
-
€21.99
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- NTL
-
€23.09
Source: NTL price list, store 31039, 3 Oct 2026 (Radnicka cesta 1, NOVI MAROF)
- Trgocentar
-
€23.76 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
- Trgovina Krk
-
€27.02
Source: Trgovina Krk price list, store 111047, 3 Oct 2026 (Set. sv. Bernardina 6C, KRK)
Other sizes
- BEEFEATER GIN BEEFEATER PINK 0,7 Llowest at Vrutak €21.49€30.70/l
- BEEFEATER GIN BEEFEATER PINK TONIC 4,9% 0,25 L LIMENKAlowest at Vrutak €2.49€9.96/l
- BEEFEATER GIN BEEFEATER TONIC 4,9% 0,25 L LIMENKAlowest at Studenac promotion €2.49€9.96/l
- GIN BEEFEATER 1 Llowest at Konzum €15.00€15.00/l
- BEEFEATER 1,0L BEEFEATER GINlowest at Metro €151.35€25.22/l
- PERNOD RICARD CROATIA D.O.O. GIN 0,70 L BEEFEATER+ČAŠAlowest at Spar €16.99€24.27/l
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€19.95 · 2 Oct 2026