Paulaner Münchener Svij. pivo 4,9%
€1.79
€3.58/l · in 9 chains
at KTC
Average
€1.83 9 chains
Highest
€1.89 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €1.79€3.58/l
- Metro €1.79€3.58/l
- Ribola €1.79€3.58/l
- Spar €1.79€3.58/l
- Konzum €1.85€3.70/l
- Lidl €1.85€3.70/l
- Tommy €1.85€3.70/l
- Djelo Vodice €1.89€3.78/l
- NTL €1.89€3.78/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04066600211815. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€1.79
Source: KTC price list, store PJ46, 3 Oct 2026 (VUKOVARSKA 3 A VIROVITICA)
- Metro
-
€1.79 (-7%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Ribola
-
€1.79 (+2%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€1.79 (+1%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Konzum
-
€1.85 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Lidl
-
€1.85 (+4%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Tommy
-
€1.85 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€1.89 (+12%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- NTL
-
€1.89
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PAULANER 30L PAULANER PIVO SVJ.BAČVAlowest at Vrutak €84.99€2.83/l
- Paulaner PIVO PAUL.ORIG.SV.5 L BAČVICAlowest at Plodine €17.59€3.52/l
- PAULANER 0,33L PIVO PAULANER ORIG.MUNCHlowest at Vrutak €1.55€4.70/l
- PAULANER PIVO MUNCHNER PAULANER 0,5 L LIMENKAlowest at Vrutak €1.79€3.58/l
- PAULANER PIVO PAULANER ORIGINAL MUNCHNER HELL LIMENKA 4X0,5 Llowest at Lidl €5.59€2.79/l
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€1.79 · 2 Oct 2026