Tlačenica
Lowest today
€2.39
€7.97/kg · in 1 chain
at Lidl
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidl €2.39€7.97/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 9 days we hold: €2.39 (3 Oct)
€2.39
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 04056489925330. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€2.39 (+0%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SILMA TLAČENICA PREMIUMlowest at Spar €6.29€6.29/kg
- PIVAC TLACENICA 800 G PIVAClowest at Plodine €5.69€7.11/kg
- SLIMA TLAČENICA 300g SILMAlowest at Kaufland €2.39€7.97/kg
- PIVAC TLAČENICA 500g PIVAClowest at Konzum €3.29€6.58/kg
- Krainer Tlačenica seljačkalowest at Spar €11.99€11.99/kg
- NO BRAND TLAČENICA 400glowest at Eurospin €2.69€6.72/kg