Sara Voda prirodna mineralna 6L PET
€1.75
€0.29/l · in 12 chains
at KTC
Average
€1.95 12 chains
Highest
€2.35 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €1.75€0.29/l
- Konzum €1.75€0.29/l
- Plodine €1.75€0.29/l
- Ribola €1.75€0.29/l
- Kaufland €1.89€0.31/l
- NTL €1.89€0.31/l
- Spar €1.89€0.31/l
- Tommy €1.89€0.31/l
- Djelo Vodice €1.99€0.33/l
- Studenac €2.19€0.36/l
- Trgocentar €2.29€0.38/l
- Gavranović €2.35€0.39/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03875000181830. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€1.75
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€1.75 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€1.75
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.75 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Kaufland
-
€1.89 (+6%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- NTL
-
€1.89
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Spar
-
€1.89 (-3%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.89 (+6%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€1.99 (+5%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Studenac
-
€2.19
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Trgocentar
-
€2.29 (+16%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Gavranović
-
€2.35
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SARA VODA MINERALNA SARA 1.5Llowest at Djelo Vodice €0.59€0.39/l
- SAR KISELJAK MIN VODA KISELJAK 0.5L GAZ PETlowest at Kaufland €0.79€1.58/l
- JAMNICA PLUS D.O.O. VODA GAZIRANA PRIRODNA MINERALNA SARAJEVSKI KISELJAK 1,5 L PETlowest at Metro €0.74€0.49/l
- RIVA VODA PRIRODNA MINERALNA SARA RIVA 6Llowest at Konzum €1.65€0.27/l
- JAMNICA plus d.o.o. VODA SARA 0,5Llowest at Stanic €0.49€0.98/l
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€1.99 · 2 Oct 2026