VODA SARA 0,5 l PET
€0.49
€0.98/l · in 3 chains
at Stanic
Average
€0.59 3 chains
Highest
€0.79 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €0.49€0.98/l
- Stridon €0.50€1.00/l
- Gavranović €0.79€1.58/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03875000181809. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€0.49 (+0%)
Source: Stanic price list, store 149, 3 Oct 2026 (BJELOVAR 2)
- Stridon
-
€0.50 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Gavranović
-
€0.79
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SARA VODA PRIRODNA MINERALNA SARA 6 Llowest at Konzum €1.75€0.29/l
- SAR KISELJAK MIN VODA KISELJAK 0.5L GAZ PETlowest at Kaufland €0.79€1.58/l
- SARAJEVSKI KISELJAK 1,5L SARAJ.KISE.MIN.VODA PETlowest at Jadranka promotion €0.79€0.53/l
- SARA VODA MINERALNA SARA 1.5Llowest at Djelo Vodice €0.59€0.39/l
- JAMNICA PLUS D.O.O. VODA GAZIRANA PRIRODNA MINERALNA SARAJEVSKI KISELJAK 1,5 L PETlowest at Metro €0.74€0.49/l
- RIVA VODA PRIRODNA MINERALNA SARA RIVA 6Llowest at Konzum €1.65€0.27/l