PULLED PORK 400 g
€5.99
€14.97/kg · in 4 chains
at Spar
Average
€6.37 4 chains
Highest
€6.49 at Eurospin
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €5.99 is below the 30-day low (€6.49). See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Sparpromotion €5.99€14.97/kg
- Eurospin €6.49€16.22/kg
- Plodine €6.49€16.22/kg
- Tommy €6.49€16.22/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859894177032. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€5.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€6.49 on 29 Sep) (-8%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Eurospin
-
€6.49 (+0%)
Source: Eurospin price list, store 310002, 3 Oct 2026 (I Štefanovecki zavoj 12, Zagreb)
- Plodine
-
€6.49
Source: Plodine price list, store 012, 3 Oct 2026 (J ZAKNA 12, PULA)
- Tommy
-
€6.49
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PREMIUM MESO PULLED PORK E500 G PIKlowest at Metro €7.25€14.50/kg
- TANN PULLED PORK TANN, 500glowest at Spar €6.63€13.26/kg
- Ekskluzivno za SPAR Salata pulled porklowest at Spar €10.99€10.99/kg
- PODRAVKA 2,5KG PODRAVKA PULLED PORKlowest at Metro €36.95€14.78/kg
- METRO CHEF 1KG MC PULLED PORK SOUS VIDElowest at Metro €10.70€10.70/kg
- CANNONA INTERNATIONAL DALLAS SENDVIČ PULLED POR. BBQ LUK 170glowest at Studenac €4.12€24.24/kg