Čvarci
Lowest today
€26.99
€26.99/kg · in 2 chains
at Spar
Average
€28.74 2 chains
Highest
€30.49 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €26.99€26.99/kg
- Studenac €30.49
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €26.99 (2 Oct)
€26.99
28 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03859893326479. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€26.99 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€30.49
Source: Studenac price list, store T856, 3 Oct 2026 (Trg dr. Franje Tuđmana 1, SLUNJ)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- TOJETO ČVARCI 200 g TOJETOlowest at Boso €4.15€20.75/kg
- SILMA ČVARCI 200G SILMAlowest at Lidl €2.99€14.95/kg
- Silma ČVARCI 90 g SILMAlowest at Kaufland €3.79€42.11/kg
- MESO-RAD ČVARCI SLAVONSKI 250glowest at Jadranka €4.69€18.76/kg
- PIVAC CVARCI PRESANI 200 G PIVAClowest at Stridon €3.11€15.55/kg
- PPK CVARCI E 250 G VAJDAlowest at Djelo Vodice €5.69€22.76/kg