Šampinjoni 500g
€1.45
€2.90/kg · in 6 chains
at KTC
Average
€2.22 6 chains
Highest
€2.89 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €1.45€2.90/kg
- Lidl €1.99€3.98/kg
- Ribola €1.99€3.98/kg
- Vrutak €2.29€4.58/kg
- Trgocentar €2.69€5.38/kg
- Boso €2.89€5.78/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859889614115. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€1.45
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Lidl
-
€1.99 (+5%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Ribola
-
€1.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Vrutak
-
€2.29 (+15%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€2.69 (+6%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Boso
-
€2.89 (+26%)
Source: Boso price list, store 2411, 3 Oct 2026 (J.J. STROSSMAYERA 20, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Šampinjoni Šampinjon pakiran 500 glowest at Kaufland €1.99€3.98/kg
- Šampinjoni Šampinjon pakiran 250 glowest at Kaufland €1.29€5.16/kg
- GIANA ŠAMPINJO.R.200gGIANAlowest at Jadranka €0.89€4.45/kg
- Šampinjoni rezani Šampinjon rezani 200 glowest at Kaufland €1.29€6.45/kg
- Šampinjoni smeđi 250glowest at Lidl €1.39€5.56/kg
- SAMPINJONI 250 G NAREZANIlowest at Plodine €1.39€5.56/kg