MED CVJETNI 12 g APIME
€0.10
€10.00/kg · in 6 chains
at KTC
Average
€0.18 6 chains
Highest
€0.35 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €0.10€10.00/kg
- Djelo Vodice €0.12€10.00/kg
- Ribola €0.13€10.83/kg
- Trgovina Krk €0.13€10.83/kg
- Tommy €0.25€20.83/kg
- Plodine €0.35€29.17/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888851511. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€0.10
Source: KTC price list, store PJ41, 3 Oct 2026 (NIKOLE TESLE 12 B SISAK)
- Djelo Vodice
-
€0.12 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Ribola
-
€0.13 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgovina Krk
-
€0.13
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Tommy
-
€0.25 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Plodine
-
€0.35
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- APIMEL MED CVJETNI 350 g PVC APIMELlowest at KTC €3.99€11.40/kg
- APIMEL MED CVJETNI 450g APIMELlowest at KTC €2.69€5.98/kg
- APIMEL MED MED CVJETNI 900 G APIMELlowest at Studenac promotion €3.99€4.43/kg
- APIMEL MED MED CVJETNI 1400 G APIMELlowest at Konzum €4.00€2.86/kg
- APIMEL MED CVJETNI 250 g APIMELlowest at Jadranka €2.52€10.08/kg
- APIMEL MED CVJETNI HR 900g APIMELlowest at KTC €7.49€8.32/kg