1KG ŠAFRAM PAPAR CRNI ZRNO
Lowest today
€14.88
€14.88/kg · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €14.88€14.88/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €14.88 (2 Oct)
€14.88
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03859888163393. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€14.88 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ŠAFRAM D.O.O PAPAR CRNI ZRNO 50 g ŠAFRAMlowest at KTC €1.29€25.80/kg
- ŠAFRAM D.O.O. ZAČIN PAPAR CRNI ZR. 40 g ŠAFRAMlowest at Konzum €1.50€37.50/kg
- ŠAFRAM D.O.O. ZAGREB PAPAR ZRNO 10g ŠAFRAMlowest at Jadranka €0.44€44.00/kg
- ŠAFRAM PAPAR CRNI ZRNO 500 g PETlowest at Studenac promotion €3.00€6.00/kg
- ŠAFRAM PAPAR CRNI ZRNO MLIN 80 g ŠAFRAMlowest at Konzum €3.99€49.88/kg