Solana Pag Sol paška sitna 250 g
€0.99
€3.96/kg · in 9 chains
at KTC
Average
€1.26 9 chains
Highest
€1.43 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €0.99€3.96/kg
- Vrutak €1.05€4.20/kg
- Kaufland €1.29€5.16/kg
- Plodine €1.29€5.16/kg
- Studenac €1.29€5.16/kg
- Tommy €1.29€5.16/kg
- Gavranović €1.30€5.20/kg
- Konzum €1.39€5.56/kg
- Ribola €1.43€5.72/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888155183. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€0.99
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Vrutak
-
€1.05 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Kaufland
-
€1.29 (+18%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€1.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Studenac
-
€1.29
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€1.29 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Gavranović
-
€1.30
Source: Gavranović price list, store 524, 3 Oct 2026 (Donji Zvecaj 41, ZVECAJ)
- Konzum
-
€1.39 (+11%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Ribola
-
€1.43 (+14%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SOLANA PAG SOL MORSKA SITNA 1kg KUT SOLANAlowest at Stridon €0.78€0.78/kg
- SOLANA PAG SOL SOLJENKA 450g PVC SOLANA PAGlowest at Kaufland €1.45€3.22/kg
- PAŠKA SOL SOL SITNA 25 kg PAGlowest at Trgocentar €0.39€0.39/kg
- PAŠKA SOL SOL SITNA 10 kg PAGlowest at Vrutak €5.79€0.58/kg
- SOLANA PAG PASKA SOL GOURMET 1 KG SOLANA PAGlowest at Plodine €1.29€1.29/kg
- SOLANA PAG MORSKA SOL CA-MG 1 KG SOLANA PAGlowest at Konzum €1.49€1.49/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€0.93 · 2 Oct 2026