Solana Pag Sol paška sitna 450g
€1.45
€3.22/kg · in 6 chains
at Kaufland
Average
€1.54 6 chains
Highest
€1.78 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €1.45€3.22/kg
- Tommy €1.45€3.22/kg
- Konzum €1.49€3.31/kg
- Stanic €1.49€3.31/kg
- Plodine €1.59€3.53/kg
- Ribola €1.78€3.96/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888155831. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€1.45 (+26%)
Source: Kaufland price list, store 1230, 3 Oct 2026 (Ul Ivana Cesmickog 26 Koprivnica)
- Tommy
-
€1.45 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€1.49 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Stanic
-
€1.49 (+7%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Plodine
-
€1.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.78 (+23%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SOLANA PAG SOL MORSKA SITNA 1kg KUT SOLANAlowest at Stridon €0.78€0.78/kg
- PAŠKA SOL SOL SITNA 25 kg PAGlowest at Trgocentar €0.39€0.39/kg
- PAŠKA SOL SOL SITNA 10 kg PAGlowest at Vrutak €5.79€0.58/kg
- SOLANA PAG PASKA SOL GOURMET 1 KG SOLANA PAGlowest at Plodine €1.29€1.29/kg
- SOLANA PAG SOL SOLJENKA 250g PVC SOLANA PAGlowest at KTC €0.99€3.96/kg
- SOLANA PAG MORSKA SOL CA-MG 1 KG SOLANA PAGlowest at Konzum €1.49€1.49/kg