Podravka šunka narezak 150 g
€1.54
€10.27/kg · in 9 chains
at Stridon
Average
€1.96 9 chains
Highest
€2.19 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.54€10.27/kg
- Vrutak €1.79€11.93/kg
- Ribola €1.89€12.60/kg
- Konzum €1.99€13.27/kg
- Tommy €1.99€13.27/kg
- Trgocentar €1.99€13.27/kg
- Plodine €2.09€13.93/kg
- Kaufland €2.15€14.33/kg
- Studenac €2.19€14.60/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858886467731. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.54 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.50, 3 Oct 2026 (A.Schulteissa 10a, Čakovec)
- Vrutak
-
€1.79 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Ribola
-
€1.89 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Konzum
-
€1.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Tommy
-
€1.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgocentar
-
€1.99 (-10%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Plodine
-
€2.09
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Kaufland
-
€2.15 (+27%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Studenac
-
€2.19
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PODRAVKA ŠUNKA NAREZAK LO 150 g PODRAVKA (15)lowest at Stridon €1.72€11.47/kg
- PODRAVKA ŠUNKA U OVITKU 100 glowest at Jadranka promotion €1.39€13.90/kg
- PODRAVKA DANICA DOMACA FIT FINA SUNKA 100 G PODRAVKAlowest at Plodine €2.19€21.90/kg
- ŠUN.PUREĆA 100 g PODRAVKA FIT&FINAlowest at Stridon €1.66€16.60/kg
- PODRAVKA DANICA SUHA SUNKA 80 G PODRAVKAlowest at Studenac €2.05€25.62/kg
- PODRAVKA PILEĆA FIT&FINA ŠUNKA 100 g NAR. PODRAVKA (10)lowest at Stridon €1.72€17.20/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€1.74 · 2 Oct 2026