Pivac Dalmatinska suha šunka 100 g
€1.99
€19.90/kg · in 3 chains
at Jadranka
Average
€2.39 3 chains
Highest
€2.59 at Kaufland
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €1.99€19.90/kg
- Kaufland €2.59€25.90/kg
- Plodine €2.59€25.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858884995007. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€1.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€2.59 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€2.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Pivac Šunka suha dalmatinska Pivaclowest at Metro €23.65€23.65/kg
- PIVAC DALMATINSKA SUHA ŠUNKA 1/4 PIVAClowest at Konzum €13.99€13.99/kg
- PIVAC 500G PIVAC DAL.SUHA ŠUNKA REZlowest at Plodine €10.62€21.24/kg
- PIVAC ŠUNKA DALMAT SUHA NAR 100g MAP PIVAClowest at Konzum €3.35€33.50/kg
- GUSTI DALMATINSKA SUHA SUNKA 80 G GUSTI PIVAClowest at Plodine €2.39€29.88/kg