Kruh Rustika 400 g
€1.69
€4.22/kg · in 4 chains
at Konzum
Average
€1.79 4 chains
Highest
€1.89 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzum €1.69€4.22/kg
- Ribola €1.70€4.25/kg
- Plodine €1.89€4.72/kg
- Spar €1.89€4.72/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858884711720. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€1.69 (+9%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Ribola
-
€1.70 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Plodine
-
€1.89
Source: Plodine price list, store 084, 3 Oct 2026 (KARDINALA ALOJZIJA STEPINCA 112, TROGIR)
- Spar
-
€1.89 (+8%)
Source: Spar price list, store 87012, 3 Oct 2026 (split licka ulica 1 3)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BABIĆ PEKARA KRUH RUST.SJE.400 g BABIĆlowest at Konzum €1.75€4.38/kg
- RUSTIK KRU.PEĆ 400 gMLINARlowest at Ribola €1.69€4.22/kg
- BABIĆ PEKARA RUST.KUK.MJEŠ 400 g BABIĆlowest at Konzum €1.75€4.38/kg
- KLARA KRUH RAŽENA RUSTIKA 500g PAK KLARAlowest at Konzum €0.85€1.70/kg
- KLARA KRUH KLARA RUSTIKA 500G KLARAlowest at Trgocentar €1.66€3.32/kg
- KRUH RUS.SJEM.400g MLINARlowest at Ribola €1.99€4.97/kg