Franck instant kava 3u1Strong 180g
€2.29
€12.72/kg · in 10 chains
at KTC
Average
€2.41 10 chains
Highest
€3.09 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €2.29€12.72/kg
- Kaufland €2.29€12.72/kg
- Konzum €2.29€12.72/kg
- NTL €2.29€12.72/kg
- Plodine €2.29€12.72/kg
- Ribola €2.29€12.72/kg
- Spar €2.29€12.72/kg
- Tommy €2.29€12.72/kg
- Djelo Vodice €2.69€14.94/kg
- Trgovina Krk €3.09€17.17/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858881084681. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€2.29
Source: KTC price list, store PJ79, 3 Oct 2026 (IVANA GUNDULICA 14 PETRINJA)
- Kaufland
-
€2.29 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1230, 3 Oct 2026 (Ul Ivana Cesmickog 26 Koprivnica)
- Konzum
-
€2.29 (+0%)
Source: Konzum price list, store 3201, 3 Oct 2026 (ULICA BLEIBURŠKIH ŽRTAVA, 10430 SAMOBOR)
- NTL
-
€2.29
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
- Plodine
-
€2.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€2.29 (-9%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€2.29 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Tommy
-
€2.29 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€2.69 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Trgovina Krk
-
€3.09
Source: Trgovina Krk price list, store 121182, 3 Oct 2026 (Nova cesta 6, MARIJA BISTRICA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FRANCK INSTANT KAVA CLASSIC LIM 200g FRANCKlowest at Studenac €7.75€38.75/kg
- FRANCK KAVA INST. 3U1 STRONG 18 g FRAlowest at Tommy promotion €0.25€13.89/kg
- FRANCK INSTANT KAVA CLASSIC LIM 100g FRANCKlowest at Boso promotion €3.99€39.90/kg
- FRANCK KAVA FRANC 200 g INST.GOLD BOČlowest at Vrutak €9.79€48.95/kg
- FRANCK INSTANT KAVA INSTANT KAVA LEDENA 85 G FRANCKlowest at Djelo Vodice €5.49€64.59/kg
- FRANCK INSTANT KAVA GOLD 100g BOČICA FRANClowest at Trgocentar promotion €4.49€44.90/kg