Franck instant kava classic 200 g
€7.75
€38.75/kg · in 15 chains
at Studenac
Average
€8.31 15 chains
Highest
€9.09 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenac €7.75€38.75/kg
- Bosopromotion €8.19€40.95/kg
- KTC €8.19€40.95/kg
- Kaufland €8.19€40.95/kg
- Konzum €8.19€40.95/kg
- Plodine €8.19€40.95/kg
- Ribola €8.19€40.95/kg
- Spar €8.19€40.95/kg
- Tommy €8.19€40.95/kg
- Vrutak €8.19€40.95/kg
- Metro €8.28€41.40/kg
- Gavranović €8.49€42.45/kg
- Trgocentar €8.49€42.45/kg
- Djelo Vodice €8.89€44.45/kg
- Trgovina Krk €9.09€45.45/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850291055220. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€7.75
Source: Studenac price list, store T100, 3 Oct 2026 (Četvrt Ribnjak 17, OMIŠ)
- Boso
-
€8.19; promotion started before our records (-9%)
Source: Boso price list, store 2563, 3 Oct 2026 (BANA JELAČIĆA 9, Vrpolje)
- KTC
-
€8.19
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€8.19 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€8.19 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€8.19
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€8.19 (+31%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€8.19 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€8.19 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€8.19 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Metro
-
€8.28 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Gavranović
-
€8.49
Source: Gavranović price list, store 301, 3 Oct 2026 (A.Senoe 14, OGULIN)
- Trgocentar
-
€8.49 (-12%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Djelo Vodice
-
€8.89 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Trgovina Krk
-
€9.09
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FRANCK INSTANT KAVA CLASSIC LIM 100g FRANCKlowest at Boso promotion €3.99€39.90/kg
- FRANCK INSTANT KAVOVINA BIANKA 110Glowest at Jadranka €3.49€31.73/kg
- FRANCK KAVA FRANC 100 g INST.CLASS.LIlowest at Boso promotion €3.99€39.90/kg
- FRANCK KAVA FRANC 200 g INST.CLASS.LIlowest at Boso promotion €8.19€40.95/kg
- FRANCK KAVA FRANC 200 g INST.CLASS.LIlowest at Boso promotion €8.19€40.95/kg
- FRANCK CAFFE CAPPUCCINO CAPPUCCINO CLASSIC 200 G VRECICA FRANCKlowest at Stridon €2.45€12.25/kg