KRUH RUSTIKA 500 g PAK.
€1.49
€2.98/kg · in 6 chains
at Stridon
Average
€2.25 6 chains
Highest
€2.89 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.49€2.98/kg
- Trgocentar €2.07€4.14/kg
- Tommy €2.15€4.30/kg
- Konzum €2.29€4.58/kg
- Gavranović €2.59€5.18/kg
- NTL €2.89€5.78/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03856016902206. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.49 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.05, 3 Oct 2026 (Brajkovićev prilaz 3, Zagreb)
- Trgocentar
-
€2.07 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Tommy
-
€2.15 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10142, 3 Oct 2026 (SUPILOVA 7, ZAGREB)
- Konzum
-
€2.29 (+17%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Gavranović
-
€2.59
Source: Gavranović price list, store 371, 3 Oct 2026 (Vinec 2, ZAGREB)
- NTL
-
€2.89
Source: NTL price list, store 10103, 3 Oct 2026 (Ljudevita Gaja 1, DUGA RESA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KLARA KRUH RAŽENA RUSTIKA 500g PAK KLARAlowest at Konzum €0.85€1.70/kg
- PIK RIJEKA KRUH RUSTIK PAK 500g PIK RIJEKAlowest at Konzum €1.89€3.78/kg
- RADNIK OPATIJA D. D. KRUH TAMNA RUSTI PAK 280 g RADlowest at Tommy €1.09€3.89/kg
- KLARA KRUH RAŽENA RUSTIKA 500g NAR PAK KLARAlowest at Gavranović €0.85€1.70/kg
- GRADSKA PEKARA BJELOVAR KRUH RUSTIK PAK. 650 glowest at Studenac €1.70€2.62/kg
- KLARA KRUH KLARA RUSTIKA 500g NAR PAK KLARAlowest at Kaufland promotion €1.65€3.30/kg