KAVA GLORIA 400g
€5.89
€14.72/kg · in 17 chains
at Stridon
Average
€7.72 17 chains
Highest
€8.99 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €5.89€14.72/kg
- Plodinepromotion €6.49€16.22/kg
- Bosopromotion €6.89€17.22/kg
- Djelo Vodice €7.79€19.47/kg
- Jadrankapromotion €7.79€19.47/kg
- KTC €7.79€19.47/kg
- Konzum €7.79€19.47/kg
- Ribola €7.79€19.47/kg
- Spar €7.79€19.47/kg
- Tommy €7.79€19.47/kg
- Trgocentar €7.79€19.47/kg
- Vrutak €7.79€19.47/kg
- Metro €7.86€19.65/kg
- NTL €7.89€19.72/kg
- Studenac €8.25€20.62/kg
- Trgovina Krk €8.89€22.23/kg
- Gavranović €8.99€22.47/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850291052380. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€5.89 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.50, 3 Oct 2026 (A.Schulteissa 10a, Čakovec)
- Plodine
-
€6.49; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€7.79 on 29 Sep)
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Boso
-
€6.89; promotion started before our records (-23%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Djelo Vodice
-
€7.79 (+1%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€7.79; promotion started before our records (-6%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€7.79
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€7.79 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Ribola
-
€7.79 (+28%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€7.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€7.79 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgocentar
-
€7.79 (-3%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Vrutak
-
€7.79 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Metro
-
€7.86 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- NTL
-
€7.89
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Studenac
-
€8.25
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Trgovina Krk
-
€8.89
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€8.99
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FRANCK D.D. KAVA MLJEVENA 250 g GLORIA VREĆICAlowest at Studenac promotion €3.99€15.96/kg
- FRANCK D.D. KAVA GLORIA MLJEVENA 175 glowest at Stridon €2.65€15.14/kg
- GLORIA CAPPUCCINO CAPPUCCINO IRISH 200 G GLORIAlowest at Jadranka promotion €2.29€11.45/kg
- GLORIA KAVA GLORIA MLJEVENA VR 500glowest at Stridon €6.53€13.06/kg
- GLORIA KAVA GLORIA MLJEVENA VR 600g XXLlowest at Konzum €8.49€14.15/kg
- Gloria Minas kava XXLlowest at Lidl €12.49€12.49/kg