Maraska orahovac 28% 0,7l
€6.00
€8.57/l · in 5 chains
at Studenac
Average
€10.96 5 chains
Highest
€12.89 at Kaufland
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €6.00€8.57/l
- Stridon €10.65€15.21/l
- Djelo Vodice €12.39€17.70/l
- Kaufland €12.89€18.41/l
- Tommy €12.89€18.41/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850158406080. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€6.00; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Stridon
-
€10.65 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.50, 3 Oct 2026 (A.Schulteissa 10a, Čakovec)
- Djelo Vodice
-
€12.39 (+10%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Kaufland
-
€12.89 (+7%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Tommy
-
€12.89 (+4%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
Other sizes
- MARASKA LIKER ORAHOVAC PREM. 0,7 L MARASlowest at Tommy promotion €14.19€20.27/l
- MARASKA ORAHOVAC S ČOKOLADOM MARASKA 1L (6)lowest at Stridon €14.19€14.19/l
- MARASKA LIKER ORAHOVAC S COKOLADOM MARASKA 0,7 Llowest at Stanic €10.99€15.70/kg
- MARASKA LIKER ORAHOVAC 1 L MARASKAlowest at Djelo Vodice €11.99€11.99/l
- MARASKA ORAHOVAC S ČOKOLADOM 0,7 l + 2 ČAŠElowest at Stridon €16.49€23.56/l
- MARASKA ORAHOVAC 0,1 L MARASKAlowest at Stridon €1.49€14.90/l