Maraska orahovac 28% 0,1l
€1.49
€14.90/l · in 12 chains
at Stridon
Average
€1.77 12 chains
Highest
€2.09 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.49€14.90/l
- Djelo Vodice €1.69€16.90/l
- Stanic €1.69€16.90/l
- Vrutak €1.69€16.90/l
- KTC €1.75€17.50/l
- Kaufland €1.75€17.50/l
- Plodine €1.75€17.50/l
- Ribola €1.75€17.50/l
- Tommy €1.75€17.50/l
- Trgocentar €1.89€18.90/l
- NTL €1.99€19.90/l
- Studenac €2.09€20.90/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850158405557. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.49 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.26, 3 Oct 2026 (143.Domobranske pukovnije bb, Plaški)
- Djelo Vodice
-
€1.69 (+6%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Stanic
-
€1.69 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Vrutak
-
€1.69 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- KTC
-
€1.75
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€1.75 (+4%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€1.75
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.75 (+4%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€1.75 (+4%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgocentar
-
€1.89 (+3%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- NTL
-
€1.99
Source: NTL price list, store 31038, 3 Oct 2026 (Frankopanska 70, LUDBREG)
- Studenac
-
€2.09
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MARASKA LIKER ORAHOVAC PREM. 0,7 L MARASlowest at Tommy promotion €14.19€20.27/l
- MARASKA ORAHOVAC S ČOKOLADOM MARASKA 1L (6)lowest at Stridon €14.19€14.19/l
- MARASKA LIKER ORAHOVAC S COKOLADOM MARASKA 0,7 Llowest at Stanic €10.99€15.70/kg
- MARASKA LIKER ORAHOVAC 1 L MARASKAlowest at Djelo Vodice €11.99€11.99/l
- MARASKA ORAHOVAC S ČOKOLADOM 0,7 l + 2 ČAŠElowest at Stridon €16.49€23.56/l
- MARASKA LIKER ORAHOVAC 0,7 L MARASKAlowest at Studenac promotion €6.00€8.57/l