0,5L LOWENBRAU PIVO LIM
Lowest today
€25.80
€2.15/l · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €25.80€2.15/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €25.80 (2 Oct)
€25.80
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03850131004722. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€25.80 (+5%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ZAGREBAČKA PIVOVARA D.O.O. PIVO LOWENBRAU 0.5L LIMlowest at Lidl €0.80€1.60/l
- Löwenbräu Svijetlo pivo 4,0%lowest at Lidl €0.80€1.60/l
- ZAGREBAČKA PIVOVARA D.O.O. PIVO LOWENBRAU 4X0,5L LIMENKAlowest at Metro €3.71€1.85/l
- BRAV LOWEN PIVO BRAV LOWEN 0,5 L IST.PIVlowest at Plodine €0.89€1.78/l
- LOWENBRAU PIVO LOWENBRAU 6X0.5 l LIMlowest at Konzum €5.00€1.67/l
- KLAAS PIVO KLAAS 0.5L LIMlowest at Boso €0.70€1.40/l