Čarli original 1,35 l
€2.50
€1.85/l · in 17 chains
at Stridon
Average
€3.93 17 chains
Highest
€5.39 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €2.50€1.85/l
- Studenacpromotion €2.50€1.85/l
- Tommypromotion €2.59€1.92/l
- Gavranović €2.99€2.21/l
- Metro €3.49€2.59/l
- Vrutak €3.49€2.59/l
- Ribola €3.99€2.96/l
- Jadranka €4.19€3.10/l
- KTC €4.29€3.18/l
- Plodine €4.35€3.22/l
- Spar €4.35€3.22/l
- Kaufland €4.39€3.25/l
- Konzum €4.39€3.25/l
- NTL €4.49€3.33/l
- Trgocentar €4.69€3.47/l
- Trgovina Krk €4.79€3.55/l
- Djelo Vodice €5.39€3.99/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850111304194. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€2.50 (-28%)
Source: Stridon price list, store Prod.31, 3 Oct 2026 (Sisačka 175, Sela)
- Studenac
-
€2.50; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€2.59; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€3.99 on 30 Sep) (-26%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Gavranović
-
€2.99
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Metro
-
€3.49 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Vrutak
-
€3.49 (+17%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Ribola
-
€3.99 (+16%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Jadranka
-
€4.19 (+32%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€4.29
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Plodine
-
€4.35
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€4.35 (+25%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Kaufland
-
€4.39 (+26%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€4.39 (+26%)
Source: Konzum price list, store 0200, 3 Oct 2026 (INDUSTRIJSKA ULICA 1A, ZAPREŠIĆ)
- NTL
-
€4.49
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgocentar
-
€4.69 (+21%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€4.79
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Djelo Vodice
-
€5.39 (+29%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ČARLI DET. ČARLI 900 ml ORIGINALlowest at Boso €3.59€3.99/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O DETERDŽENT ZA SUĐE ORIGINAL 900 ml ČARLIlowest at Metro €2.29€2.54/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O DETERDŽENT ZA SUĐE ORIGINAL 450 ml ČARLIlowest at KTC €1.29€2.87/l
- CARLI CARLI ORIGINAL 2X900 MLlowest at Plodine promotion €3.29€1.83/l
- ČARLI 1,35L ČARLI DET.SUĐE ORIGINALlowest at Boso €3.99€2.96/l
- ČARLI 1 l ORIG.lowest at Ribola €1.33€1.33/l