Faks Deterdžent za rublje Baby20pr.900ml
€5.99
€6.66/l · in 8 chains
at Vrutak
Average
€7.89 8 chains
Highest
€9.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Vrutak €5.99€6.66/l
- KTC €6.09€6.77/l
- Stridon €6.95€7.72/l
- NTL €7.99€8.88/l
- Tommy €8.49€9.43/l
- Jadranka €8.79€9.77/l
- Kaufland €8.79€9.77/l
- Djelo Vodice €9.99€11.10/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850105188786. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Vrutak
-
€5.99
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- KTC
-
€6.09
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Stridon
-
€6.95 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.02, 3 Oct 2026 (Papova 8, Zagreb)
- NTL
-
€7.99
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Tommy
-
€8.49
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Jadranka
-
€8.79 (+4%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€8.79
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Djelo Vodice
-
€9.99
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE GEL COLOR 2,7L /60 PRANJA FAKSlowest at Spar €12.99€4.81/l
- FAKS FAKS 1,1 KG 20 PR. BABY SENSITIVElowest at KTC €6.09€5.54/kg
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE SPORT 2,2kg/40 PRANJA KK FAKSlowest at Studenac promotion €6.00€2.73/kg
- FAKS DET FAKS SPORT 1.8 L=40 PRANJAlowest at Studenac promotion €5.00€2.78/l
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE GEL COLOR BY ORNEL 2,7L /60 PRANJA FAKSlowest at Boso promotion €9.99€3.70/l
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT AQUAMARINE HYG. 220 g /4 PRANJA FAKSlowest at Studenac promotion €1.90€8.64/kg