Faks Deterdžent za rub.Color 60pr.2,7L
€12.99
€4.81/l · in 7 chains
at Spar
Average
€16.70 7 chains
Highest
€18.99 at Jadranka
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €12.99€4.81/l
- Vrutak €12.99€4.81/l
- NTL €14.99€5.55/l
- Jadranka €18.99€7.03/l
- KTC €18.99€7.03/l
- Kaufland €18.99€7.03/l
- Konzum €18.99€7.03/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850105188960. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€12.99 (-38%)
Source: Spar price list, store 87032, 3 Oct 2026 (krizevci tadije smiciklasa 5a)
- Vrutak
-
€12.99
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- NTL
-
€14.99
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Jadranka
-
€18.99 (+6%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€18.99
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€18.99
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€18.99 (+6%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE GEL COLOR BY ORNEL 2,7L /60 PRANJA FAKSlowest at Boso promotion €9.99€3.70/l
- Faks DET.FAKS WHITE&COLOR 4,5 Llowest at NTL €11.99€3.00/l
- FAKS FAKS GEL 900 ml COLOR SClowest at NTL €3.99€4.43/l
- FAKS FAKS 36/1 KAPSULE COLORlowest at Tommy promotion €9.49
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE GEL COLOR 900ml/20 PRANJA FAKSlowest at Studenac promotion €3.00€3.33/l
- FAKS FAKS KAPSULE 14 KOM COLORlowest at NTL €3.99