Ornel Omekšivač za rublje 96pr. SK1
€3.95
€1.65/l · in 17 chains
at Tommy
Average
€5.94 17 chains
Highest
€7.79 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €3.95 is below the 30-day low (€5.49). See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Aug to 3 Oct
By chain
- Tommypromotion €3.95€1.65/l
- Kaufland €3.95€1.65/l
- Trgocentarpromotion €4.49€1.87/l
- Studenacpromotion €4.49€1.87/l
- NTL €4.79€2.00/l
- Stanic €4.99€2.08/l
- Spar €5.79€2.41/l
- Lidl €5.99€2.50/l
- Plodine €6.59€2.75/l
- Metro €6.63€2.76/l
- Ribola €6.65€2.77/l
- KTC €6.69€2.79/l
- Vrutak €6.69€2.79/l
- Djelo Vodice €6.99€2.91/l
- Jadranka €6.99€2.91/l
- Trgovina Krk €7.49€3.12/l
- Gavranović €7.79€3.25/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850105182258. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Tommy
-
€3.95; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€5.49 on 30 Sep) (-40%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Kaufland
-
€3.95 (-40%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Trgocentar
-
€4.49; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€7.83 on 14 Sep) (-43%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Studenac
-
€4.49; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- NTL
-
€4.79
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Stanic
-
€4.99 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Spar
-
€5.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Lidl
-
€5.99 (-9%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Plodine
-
€6.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Metro
-
€6.63 (-5%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Ribola
-
€6.65 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- KTC
-
€6.69
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Vrutak
-
€6.69 (+46%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€6.99 (-18%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€6.99 (+5%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Trgovina Krk
-
€7.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€7.79
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ ZA RUBLJE VIOLET 2,4L ORNELlowest at Kaufland promotion €3.95€1.65/l
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ ZA RUBLJE NO.1 800 ml ORNELlowest at Tommy promotion €1.89€2.36/l
- SAPONIA d.d. ORNEL 1,6l VIOLETlowest at KTC €2.99€1.87/l
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ ALLURE 800 ml ORNELlowest at Spar €1.99€2.49/l
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ ZA RUBLJE CALMING 1,6 L ORNELlowest at KTC €2.99€1.87/l
- ORNEL OM ORNEL LUNAR 800 mllowest at Konzum €1.00€1.25/l