Ornel Omekšivač Calming 1,6L
€2.99
€1.87/l · in 18 chains
at KTC
Average
€4.17 18 chains
Highest
€5.29 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €2.99€1.87/l
- Metro €2.99€1.87/l
- Spar €2.99€1.87/l
- Stridon €3.35€2.09/l
- Gavranović €3.49€2.18/l
- NTL €3.99€2.49/l
- Tommy €3.99€2.49/l
- Vrutak €4.09€2.56/l
- Djelo Vodice €4.29€2.68/l
- Konzum €4.59€2.87/l
- Plodine €4.59€2.87/l
- Kaufland €4.65€2.91/l
- Ribola €4.65€2.91/l
- Bosopromotion €4.69€2.93/l
- Trgovina Krk €4.69€2.93/l
- Studenac €4.79€2.99/l
- Jadranka €4.99€3.12/l
- Trgocentar €5.29€3.31/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850105182074. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€2.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Metro
-
€2.99 (-38%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Spar
-
€2.99 (-25%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Stridon
-
€3.35 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.02, 3 Oct 2026 (Papova 8, Zagreb)
- Gavranović
-
€3.49
Source: Gavranović price list, store 323, 3 Oct 2026 (Sveti Petar 15, OGULIN)
- NTL
-
€3.99
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Tommy
-
€3.99 (-13%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€4.09 (+17%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€4.29 (+8%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Konzum
-
€4.59 (+15%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€4.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Kaufland
-
€4.65 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Ribola
-
€4.65 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Boso
-
€4.69; promotion started before our records (+2%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Trgovina Krk
-
€4.69
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Studenac
-
€4.79
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Jadranka
-
€4.99 (-14%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Trgocentar
-
€5.29 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ORNEL OMEKŠIVAČ 2,9 L ORNEL CALMINGlowest at Kaufland €3.95€1.36/l
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ ZA RUBLJE CALMING 2,4L ORNELlowest at Kaufland promotion €3.95€1.65/l
- SAPONIA D.D. OMEKŠIVAČ CALMING 800 ml ORNELlowest at Metro €1.99€2.49/l
- ORNEL 800ML ORNEL OMEKŠ CALMINGlowest at Metro promotion €31.50€3.28/l
- ORNEL 800ML ORNEL OMEKŠ CALMINGlowest at Metro €19.88€2.48/l
- ORNEL OMEKŠIVAČ 2,4 ml+ 500 ml GR.ORNEL CALMINGlowest at Konzum €3.99€1.66/l