ŽELIN 2:1 25 g DOLCELA
€1.09
€43.60/kg · in 6 chains
at Plodine
Average
€1.19 6 chains
Highest
€1.49 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €1.09€43.60/kg
- Tommy €1.09€43.60/kg
- Stridon €1.10€44.00/kg
- Jadranka €1.14€45.60/kg
- Konzum €1.25€41.67/kg
- Trgocentar €1.49€59.60/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104268748. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€1.09
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€1.09 (-13%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Stridon
-
€1.10 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Jadranka
-
€1.14 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Konzum
-
€1.25 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Trgocentar
-
€1.49 (+42%)
Source: Trgocentar price list, store P120, 3 Oct 2026 (VL NAZORA 58 SV IVAN ZELINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DOLCELA ŽELIN SUPER 25g DOLCELAlowest at Spar promotion €0.89€35.60/kg
- DOLCELA ŽELIN 75g PODRAVKAlowest at Spar promotion €1.79€23.87/kg
- PODRAVKA D.D. ŽELIN 25 g PODRAVKAlowest at Stridon €0.77€30.80/kg
- PODRAVKA ŽELIN 3:1 25g PODRAVKAlowest at Studenac €0.83€33.20/kg
- ZELENE DOLINE LEDENA KAVA LATTE MACCIATO 240mL ZEL.DOLlowest at KTC €1.29€5.38/l