Dolcela želin 25 g
€0.77
€30.80/kg · in 14 chains
at Stridon
Average
€1.16 14 chains
Highest
€1.49 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €0.77€30.80/kg
- Sparpromotion €0.79€31.60/kg
- Metro €1.04€41.60/kg
- Kaufland €1.19€47.60/kg
- Konzum €1.19€39.67/kg
- Plodine €1.19€47.60/kg
- Ribola €1.19€47.60/kg
- Tommy €1.19€47.60/kg
- Vrutak €1.19€47.60/kg
- Studenac €1.23€49.20/kg
- Gavranović €1.25€50.00/kg
- Trgocentar €1.29€51.60/kg
- Trgovina Krk €1.29€51.60/kg
- NTL €1.49€59.60/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104007958. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€0.77 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.81, 3 Oct 2026 (Stjepana Radića 72, Virovitica)
- Spar
-
€0.79; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€1.19 on 29 Sep) (-28%)
Source: Spar price list, store 87004, 3 Oct 2026 (zadar ulica akcije maslenica 1)
- Metro
-
€1.04 (+11%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Kaufland
-
€1.19 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.19 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€1.19
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.19 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€1.19 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€1.19 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€1.23
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Gavranović
-
€1.25
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- Trgocentar
-
€1.29 (-2%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€1.29
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- NTL
-
€1.49
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DOLCELA ŽELIN SUPER 25g DOLCELAlowest at Spar promotion €0.89€35.60/kg
- DOLCELA ŽELIN 75g PODRAVKAlowest at Spar promotion €1.79€23.87/kg
- DOLCELA ŽELIN 2:1 25g PODRAVKAlowest at Plodine €1.09€43.60/kg
- PODRAVKA ŽELIN 3:1 25g PODRAVKAlowest at Studenac €0.83€33.20/kg
- ZELENE DOLINE LEDENA KAVA LATTE MACCIATO 240mL ZEL.DOLlowest at KTC €1.29€5.38/l