PIVO KARLOVAČKO 0,33 l
€1.08
€3.27/l · in 11 chains
at Stridon
Average
€1.16 11 chains
Highest
€1.25 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.08€3.27/l
- Plodine €1.10€3.33/l
- KTC €1.11€3.36/l
- Jadranka €1.15€3.48/l
- Ribola €1.15€3.48/l
- Studenac €1.15€3.48/l
- Tommy €1.19€3.61/l
- Trgocentar €1.19€3.61/l
- Vrutak €1.19€3.61/l
- Djelo Vodice €1.25€3.79/l
- Gavranović €1.25€3.79/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850103000837. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.08 (-8%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Plodine
-
€1.10
Source: Plodine price list, store 012, 3 Oct 2026 (J ZAKNA 12, PULA)
- KTC
-
€1.11
Source: KTC price list, store PJ42, 3 Oct 2026 (PETRA PRERADOVIcA 2 PITOMACA)
- Jadranka
-
€1.15 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Ribola
-
€1.15 (+2%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Studenac
-
€1.15
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€1.19 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgocentar
-
€1.19 (+4%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
- Vrutak
-
€1.19 (+5%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€1.25 (+5%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Gavranović
-
€1.25
Source: Gavranović price list, store 299, 3 Oct 2026 (Primorska 5, KARLOVAC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KARLOVAČKO 2,0L KARLOVAČKO PIVO PETlowest at Boso €4.29€2.15/l
- HEINEKEN HRVATSKA D.O.O. PIVO KARLOVAČKO 0.5L POV. BOCA KARLOV.PIVOV.lowest at Studenac promotion €0.99€1.98/l
- KARLOVAČKO PIVO KARL. 4x500 ml LIMENKAlowest at Boso €6.29€3.15/l
- PIVO KARLOVAČKO 0,5L BOCAlowest at Djelo Vodice €1.20€2.40/l
- KARLOVAČKO PIVO KARL. 2 L PETlowest at Boso €4.29€2.15/l
- KARLOVAČKO PIVO PIVO KARL RADLER LIM 2 L PETlowest at Tommy €3.49€1.75/l
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€1.25 · 2 Oct 2026