Toast bread at Ribola
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Ribola was €1.00 (€2.00/kg). Lowest price we found across all chains: €0.99 (€1.98/kg) at Kaufland, at Konzum, at Lidl, at Plodine, at Spar and at Tommy.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€1.00
€2.00/kg
at Ribola
Products
- TOST BIJELI 460 g DULCESOL€0.92 · €2.00/kg
- TOST CLAS.500 g TOSTIĆ€1.00 · €2.00/kg
- TOST CLASSIC 400 g ULTRA€0.80 · €2.00/kg
- TOST CLASSIC 500 g DON DON€1.00 · €2.00/kg
- TOST INT.KLARA 500 g€1.00 · €2.00/kg
- TOST INTEG. 460 g DULCESOL€1.09 · €2.37/kg
- TOST INTEG.400 g ULTRA€1.29 · €3.23/kg
- TOST SJEM. 500 g DON DON€2.49 · €4.98/kg
- TOST PAN BAU. 400 g INTEG. BARILLA€2.23 · €5.58/kg
Other chains
- Kaufland€0.99 · €1.98/kg
- Konzum€0.99 · €1.98/kg
- Lidl€0.99 · €1.98/kg
- Plodine€0.99 · €1.98/kg
- Spar€0.99 · €1.98/kg
- Tommy€0.99 · €1.98/kg
- Eurospin€1.00 · €2.00/kg
- KTC€1.00 · €2.00/kg
- Stanic€1.00 · €2.00/kg
- Studenac€1.00 · €2.00/kg
- Stridon€2.14 · €4.28/kg
- NTL€2.19 · €4.38/kg
- Gavranović€2.20 · €4.40/kg
- Trgovina Krk€3.25 · €6.50/kg
How we compare
Compared: toast bread, 400 to 500 g.
Ribola stores whose price lists we read: 61.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.